Jak zrobić wizytówki w Wordzie?

Wizytówki to materiały reklamowe, w które powinien zaopatrzyć się każdy, kto prowadzi własną firmę. Ich wykonanie można zlecić profesjonalnej firmie, bądź samodzielnie wykonać projekt i wydrukować je w drukarni. Dla osób, które wybiorą to drugie rozwiązanie opracowałam krótki instruktaż ich przygotowania w programie Word. Zainteresowanych zapraszam do dalszej lektury!

  1. Otwórz program Word i wybierz z górnego menu „Narzędzia”, następnie „Listy i dokumenty wysyłkowe”, a później „Koperty i etykiety” i „Etykiety”.
  2. Gdy klikniesz „Etykiety”, następnie przejdź do „Opcje” i wybierz domyślny zasobnik oraz typ etykiety i zatwierdź wybrane ustawienia.
  3. Kolejny etap to powrót do sekcji „Etykiety” i przejście do „Drukowanie” oraz wskazanie funkcji „Cała strona tej samej etykiety” i wybranie opcji „Nowy dokument”.
  4. Teraz przychodzi czas na stworzenie projektu. Z pomocą opcji „Wstaw” i następnie „Obraz” możesz wstawić dowolny obrazek, zdjęcie, autokształt itp. Gdy zaprojektujesz warstwę graficzną, możesz przystąpić do umieszczania danych. Koniecznie podaj: dane firmy, swoje dane personalne, informację o zajmowanym stanowisku, adres siedziby firmy oraz strony internetowej, dane do kontaktu. Nie zapomnij umieścić na wizytówce logo, które stanowi integralną część budowania wizerunku marki i jest elementem, z którym klienci kojarzą przedsiębiorstwo.
  5. Kiedy uznasz, że wizytówka jest gotowa, możesz ją przekopiować do kolejnych komórek, tak by cała strona została zapełniona.
  6. Ostatni etap to wydruk. Wizytówki możesz wydrukować samodzielnie, na papierze perforowanym, jednak o wiele lepszym pomysłem będzie złożenie zamówienia w profesjonalnej drukarni. Pamiętaj, że wizytówki powinny mieć prostokątny kształt. Standardem są wymiary 9x5 cm.
Back to home page